Kancelaria prawa kanonicznego

Kancelaria prawa kanonicznego zajmuje się prawem kanonicznym, obejmującym głównie sprawy dotyczące sakramentu małżeństwa. Zasadniczo, jednymi z najczęściej spotykanych kwestii jest stwierdzenie nieważności małżeństwa oraz zdjęcie zakazu zawierania małżeństwa, nakładanego na stronę w wyroku przez sąd kościelny. Ekspertem w dziedzinie prawa kanonicznego małżeństwa jest adwokat dr Kinga Karsten. Zakres świadczonych usług obejmuje udzielanie wsparcia na każdym etapie przebiegu sprawy. Poza poradami prawnymi, oferta obejmuje również pisanie skarg powodowych o stwierdzenie nieważności małżeństwa oraz zapewnienie reprezentacji podczas prowadzenia procesów przed sądami kościelnymi. Kancelaria współpracuje ze specjalistami w dziedzinie prawa kanonicznego, a szczególnie kanonicznego prawa procesowego.

 

Stwierdzenie nieważności małżeństwa

 

Rozwód kościelny, unieważnienie małżeństwa, unieważnienie ślubu kościelnego – to powszechnie stosowane, jednak błędne określenia. Według prawa kanonicznego małżeństwo jest nierozerwalne, w związku z czym dopuszcza się jedynie „stwierdzenia nieważności małżeństwa”, czyli sądowe potwierdzenie, że nigdy ono nie zaistniało z różnych znanych prawo kanonicznemu przyczyn. Przebieg sprawy przez sądek kościelnym wiąże się z szeregiem czynności procesowych. W celu uniknięcia błędów warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

 

Chcąc skorzystać z oferty kancelarii adwokata kościelnego ad casum dr Kingi Karsten – zachęcamy do kontaktu. Oferujemy pomoc przy stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Udzielamy również porad w zakresie spraw rozwodowych. Na konsultacje można się umówić w Krakowie, Nowym Targu, Bielsku-Białej, Zakopanem oraz w innych miejscowościach.

Napisz do mnie
imię i nazwisko* adres e-mail* telefon*
treść wiadomośći*
* pola obowiązkowe