Kontakty z dzieckiem po rozwodzie

Kontakty z dzieckiem po rozwodzie to jeden z najważniejszych elementów orzeczenia rozwodowego między małżonkami. Warunki regulowane są przez Kodeks cywilny i opiekuńczy i stanowią zarówno prawo, jak i obowiązek utrzymywania relacji. Ustalanie warunków kontaktów z dzieckiem po rozwodzie to – zaraz obok alimentów – sprawa wywołująca najwięcej sporów. W przypadku braku osiągnięcia porozumienia pomiędzy rodzicami, niezbędne jest skierowanie sprawy do sądu, gdzie na drodze postępowania nastąpi ustalenie zakresu oraz zasad kontaktów z dzieckiem po rozwodzie.

 

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

 

Zdarza się jednak, że pomimo ustaleń, jeden z rodziców nie respektuje zasad, utrudniając utrzymanie kontaktów z dzieckiem drugiemu rodzicowi. Utrudnianie kontaktów z dzieckiem, nazywane również alienacją rodzicielską, może przybierać różne formy – od ograniczenia lub całkowitej odmowy wizyt, aż po szantaż emocjonalny oraz manipulację uczuciami dziecka. Chcąc dochodzić swoich praw należy wystąpić do sądu z wnioskiem popartym dowodami i argumentacją. Pomoc w sporządzeniu pisma oraz na dalszych etapach postępowania można uzyskać od prawnika.

 

Ustalenie praw do dziecka - pomoc prawna

 

Kancelaria Prawna dr Kingi Karsten prowadzi sprawy w zakresie ustalania kontaktów z dzieckiem po rozwodzie oraz utrudniania kontaktów z dzieckiem. W ramach praktyki adwokaci udzielają porad prawnych, sporządzają niezbędne pisma oraz uczestniczą w negocjacjach. Chcąc umówić się na wizytę – prosimy o kontakt. Adwokat dr Kinga Karsten świadczy porady prawne w Krakowie, jednak po uprzednim ustaleniu istnieje również możliwość spotkania się w innych miejscowościach.

Napisz do mnie
imię i nazwisko* adres e-mail* telefon*
treść wiadomośći*
* pola obowiązkowe